clear float
clear float
'
conch6p.jpg

Kurz kranio-sakrální terapie (kurz lebko-křížové terapie I.) je ovládána velmi jemně a není invazivní. Osvědčuje se v různých patologiích: např. bolesti hlavy, bolesti zad, dysfunkcích končetin, při chronické únavě, problémech motorické funkčnosti a při depresivních poruchách centrálního nervového systému atd..

Kraniosakrální terapie je velmi jemná technika přikládání rukou, která pomáhá odhalovat a napravovat nevyváženosti kraniosakrálního systému, které mohou být příčinou smyslových, motorických či neurologických dysfunkcí. Kraniosakrální systém je složen z membrán a cerebrospinální tekutiny, která obklopuje a chrání mozek a míchu. Tento systém se táhne od lebečních kostí, tváře a úst - jež vytvářejí kranium - až k oblasti sakrum, nebo k oblasti kostrče. Choulostivá ruční terapie aplikovaná na kraniosakrální systém zlepšuje přirozené tělesné léčebné procesy a ukázala se být efektivním způsobem léčby širokého spektra zdravotních obtíží souvisejících s neurologickou dysfunkcí. Mezi takové stavy patří bolesti hlavy a krku, bolesti zad, chronická únava, oční problémy, těžkosti s koordinací pohybu, endogenní deprese, hyperaktivita, poruchy soustředěnosti, poruchy centrálního nervového systému a mnoho dalších. Čtyřdenní seminář kraniosakrální terapie (CranioSacral Therapy I - používá se zkratka CST) je navržen tak, aby vás naučil podrobnosti o anatomii a fyziologii kraniosakrálního systému a jeho spojitosti se zdravím a nemocemi. Výuka je rozdělena na lekce, názorné ukázky a praktiky přikládání rukou.

 

Vaše výuková činnost bude zahrnovat:

 

  • pohmat a jeho potenciální rozsah jako hodnotící a terapeutický proces
  • techniky uvolnění obličeje a jemných tkání
  • tlakově statický model vysvětlující mechanismus kraniosakrálního systému

 

Praktické lekce se zaměřují na rozvoj citově hmatových dovedností potřebných k odhalování nejjemnějších podnětů v těle. Metoda "učení se na základě objevování", kterou aplikuje Upledger Institute, následovaná diskusí všech přítomných ohledně aktuálních zjištění a závěrů, vám umožní získat lepší povědomí o dotekových informacích, které vnímáte při vyšetření prováděném na základě pohmatu. Ke konci kurzu byste měli být schopni, pomocí protokolu stávajícího z 10ti kroků pro vyhodnocování a péči o celé tělo, lokalizovat závačné překážky a nevyváženosti kraniosakrálního systému.